Čo je to Mikulášsky orienťák?

What is St. Nicholas Orienteering?


Mikulášsky orienťák sú každoročné zábavné preteky v orientačnom behu určené nielen pre skúsených pretekárov ale najmä pre širokú verejnosť. Pripravené sú trate od fyzicky a orientačne veľmi jednoduchých až po tie štandardné súťažné. Pre najmenšie deti (s rodičom) je pripravená Detská obrázková trať.

Orientačný beh je športová disciplína, kedy pretekár musí podľa špeciálnej, veľmi presnej mapy obehnúť kontrolné stanovištia (kontroly) v určenom poradí v čo najkratšom čase (ukážka mapy).

Na akciu k nám vždy zavíta aj Mikuláš s Anjelom a Čertom, preto sa v cieli môžete tešiť na balíček plný zdravých aj sladkých dobrôt!

Prídite si s celou rodinou vyskúšať orientačný beh a okrem dobrého pocitu zo športového zážitku vás Mikuláš poteší aj zaslúženým balíčkom!

St. Nicholas Orienteering is an annual foot-orienteering competition for beginners as well as experienced runners. Available is a variaty of courses from very simple to more challenging ones. Little kids (with parents) will enjoy the simplest Children Picture Race.

You can expect St. Nicholas and his helpers (Angel and Devil) to reward everyone in the finish with a sweet surprise!

Join us with your whole family for a day of fun, orienteering and tradition.

Športový klub VAZKA Bratislava, www.vba.sk