NOVINKY

7.12.2010     Milí naši verní zablúdilci!

S krátkym odstupom by som v mene Športového klubu VAZKA Bratislava všetkým zúčastneným rada poďakovala za priam heroický výkon Vás či Vašich detí! Dúfam, že sa Vám preteky páčili a nevľúdne počasie, ktoré v nedeľu panovalo, sa nepodpísalo ani na Vašich spomienkach ani na Vašom tele v podobe omrzlín. :)

Tí z Vás, ktorí nakoniec na preteky nedorazili, však nemusia ľutovať! Vaše balíčky Mikulášske trio v pondelok ráno rozdalo na 1. až 3. poschodí Detskej fakultnej nemocnice na Kramároch. ...a zároveň rozplakalo déééésiatky detí. :)
Fotky z nedele i z pondelka nájdete v sekcii Fotky. Na stránke nájdete už aj zverejnené výsledky všetkých tratí vrátane Cintorínu kontrol.

Záverom ešte jedna dôležitá informácia!!!

Ako ste mali možnosť okúsiť na vlastnej koži, orientačný beh je ideálny spôsob ako rozhýbať telo a pritom si neustále cibriť myseľ a pozornosť. Navyše je to šport, ktorý je v porovnaní s ostatnými športovými odvetviami finančne nenáročný, veľmi úzko spätý s prírodou a vhodný bez ohľadu na vek a skúsenosti.
Od jari 2011 by sme mali záujem rozbehnúť PRAVIDELNÉ TRÉNINGY PRE DETI z Bratislavy a okolia vo veku od 5 rokov. Tréningy by sa odohrávali 2 krát do týždňa v telocvični a pozostávali by z ľahkoatletickej a mapovej prípravy podanej hravou formou zodpovedajúcou veku skupiny. Na nepravidelnej báze by prebiehala tréningová príprava opäť jednoduchou formou na štýl obrázkovej trate aj počas víkendov vonku na ľahko dostupných miestach ako Železná studnička, Koliba, a iné.

Samotné spustenie projektu i jeho finančná otázka bude závisieť primárne od počtu záujemcov.
Váš záujem o tréningy pre Vaše deti môžete vyjadriť vyplnením jednoduchého dotazníka, ktorý nájdete TU.

Vopred Vám ďakujeme za Váš čas a tešíme sa do skorého videnia..... najneskôr na jar na Malom Vazkárikovi! (vazkarik.vba.sk)

Natália Kasalovská
riaditeľka pretekov vs. anjel

ŠK VAZKA Bratislava
www.vba.sk

3.12.2010 Tento víkend sa beží bez štartovky! Každý odštartuje, keď sa dostaví na štart a príde naň rad. Len si strážte čas, aby ste nás - organizátorov ešte na štarte našli. :)
Štartovať sa bude dať v nasledujúcich intervaloch:
Zimná liga (MW10, 14, 18, 19, 45), RD a OPEN: 11:00 - 12:30
Obrázková trať: 10:00 - 13:00

Pripájame ešte plánik centra pretekov! V okolí kúpaliska nie je problém s parkovaním.

Plán kúpaliska Rosnička

3.12.2010 Online prihlasovanie predĺžené do 3.12.2010 11:00. Potom ideme tlačiť mapy. Zábudlivci, prihláste sa čím skôr!!!!

3.12.2010 ..... Zima nás nemôže zdolať! :) Pre záujemcov bude od 13:00 vyhriata sauna v budove kúpaliska (poplatok cca. 8 EUR, kapacita 16 osôb). Z druhej strany budovy v music clube ROCK CAFÉ bude možné po dobrom výkone posedieť v teple pri guláši.

1.12.2010 Na stránku sme pridali pokyny k pretekom

1.12.2010 ....a už je to vonku! Tento rok si staviteľ Mlynko pripravil pre vybrané kategórie habaďúru v podobe VRSTEVNICOVEJ MAPY! Netreba zúfať, prikladáme malý ilustračný obrázok...... :)

Originálna mapa         Vrstevnicová mapa
Normálna mapa Vrstevnicová mapa

29.11.2010 A čo sa skrýva pod tým tajomným "prekvapením", ktoré sme si pre Vás pripravili? Fotka by Vám mohla napovedať.
Cintorín kontrol
Ale ak by predsa nie, tak ešte stručný popis.....
..... na 50 metroch štvorcových len Vy, Váš súper a 49 lampiónov....
..... z toho len 9 je tých správnych, čas beží .....
..... postupujete podľa jednoduchej mapy s krúžkami a razíte jednu za druhou....
..... máte pocit, že Váš súper spomaľuje a blúdi, pridávate na rýchlosti, kľučkujete medzi stojanmi, pokukávate po tom úbožiakovi.....
..... razíte o dušu.... A V TOM!
.....zistíte, že ste sa na tých 50 metroch štvorcových načisto stratili a razíte v nesprávnom poradí......
Áno, aj tak možno popísať CINTORÍN KONTROL.
A máte jediné šťastie, že sa v obkľúčení kontrol budete nachádzať za bieleho dňa. :)

23.11.2010 Na našej klubovici uplynulý víkend sme pre Vás vymysleli ešte jedno prekvapenie na spestrenie čakania na vyhlásenie výsledkov, alebo na štart. Zatiaľ neprezradíme, čo to bude!!!

18.11.2010 Ešte nie ste rozhodnutí, či prídete? V tom prípade tu máme pre Vás zopár lákadiel:

  • pre obzvlášť horlivé deti (do 8 rokov) je možnosť absolvovať Obrázkovú trať v areáli kúpaliska a zároveň aj trať RD v lese v doprovode rodiča a to v ľubovoľnom poradí (stačí poslať dve prihlášky – na každú trať zvlášť a včasne prísť)
  • priveďte okrem Vašich drobcov ešte jedného dospelého na prestriedanie sa a vyskúšajte si aj vy orientačný beh na trati OPEN
  • z druhej strany kúpaliska v novootvorenom hudobnom klube Rock Café budú v deň pretekov podávať grilované kuratá, klobásky či kolená
  • pre zopár rýchlych šťastlivcov (kapacita obmedzená) je možnosť zregenerovať unavené svaly v saune v budove kúpaliska (poplatok 8€}

15.11.2010 Prihlasujte sa prosím v sekcii Prihlášky. Nenechávajte si to na poslednú chvíľu, lebo prihlasovanie končí 2.12.2010

13.11.2010 Spustená webstránka.